happy harvest i ogólnotematyczne

Nieoficjalne forum do rozmów o grach nasza klasa oraz swoich zainteresowaniach

Ogłoszenie

Poszukiwani moderatorzy
Poszukiwany także IIgi Administrator do współpracy więcej info na pw


#1 2011-08-13 23:00:16

Mariox

Moderator

Skąd: Grudziądz
Zarejestrowany: 2011-08-10
Posty: 28
Punktów :   

Ogólnie o Icy Tower

Niczym pchła, skacz wewnątrz wież wyżej i wyżej. Zmierz się ze swoimi znajomymi i udowodnij kto tu jest demonem prędkości!

Wstęp o grze Icy Tower
Icy Tower to jedna z najpopularniejszych gier zręcznościowych ostatnich lat. Od niedawna jest ona dostępna na nk. Wcielamy się w postać, którą możemy odpowiednio ucharakteryzować. Akcja gry toczy się w jednej z dostępnych wież - podczas gry możesz osiągać trzy cele: zdobywać jak najwyższe piętro w wieży, zdobywać jak najwięcej punktów, uzyskiwać jak największego combosa. Sterowanie odbywa się za pomocą spacji (skok) oraz strzałki w lewo oraz w prawo (przemieszczanie się).

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_logo.jpg

Jak zdobywać punkty i jak są one liczone?
Za każde zdobyte piętro otrzymujesz 10 punktów - dodatkowo możesz uzyskiwać bonusowe punkty za wykonanego kombosa.

Wieże
Obecnie w Icy Towerze na nk znajdują się trzy wieże, z czego na początku otrzymujemy dostęp do jednej. Aby móc grać w innych wieżach należy zgromadzić odpowiednią ilość gwiazdek, które można uzyskać dzięki zdobywaniu trofeów lub zakupieniu ich.

Co to jest kombos?
W grze Icy Tower wykonanie kombosa oznacza przeskoczenie więcej niż jednego piętra. Powtarzanie takich wielopiętrowcych skoków sumuje się do jednego kombosa. Za wykonane kombosy otrzymujemy premiowe punkty, pod warunkiem, że kombos składał się z przynajmniej dwóch skoków. Wielkość kombosa może być nieskończenie wielka. Zazwyczaj osiąga się kombosa do 100 pięter. Wszystkie powyżej tej liczby możemy uznać jako bardzo wysokie i dobre. Niektórzy gracze są w stanie wykonać kombosa 1000 pięter, jednakże są to bardzo rzadkie przypadki.

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_kombos.jpg

W jaki sposób jest liczona premia punktowa za wykonanie kombosa?
W Icy Towerze na nk wyróżniamy dwa rodzaje kombosów, które są w różny sposób punktowany. Nazwijmy je umownie kombosami standardowymi i premiowanymi. Na wielkość premii punktowej wpływają dwa czynniki: ilość oddanych skoków podczas kombosa oraz ilość pięter pokonany w jego trakcie.
Kombos standardowy - jest to kombos, w którym uzyskujemy do 30 pięter oraz oddajemy około 10 skoków. Wartość premii można wyliczyć z następującego wzoru matematycznego

- Kombos standardowy - jest to kombos, w którym uzyskujemy do 30 pięter oraz oddajemy około 10 skoków. Wartość premii można wyliczyć z następującego wzoru matematycznego

PREMIA = KOMBOS * LICZBA_SKOKÓW

gdzie KOMBOS oznacza liczbę pokonanych pięter w trakcie wykonywania kombosa.

- Kombos premiowany - jest to kombos, w którym uzyskujemy ponad 30 pięter oraz oddajemy więcej niż 10 skoków. Wartość premii można wyliczyć z następującego wzoru matematycznego

PREMIA = KOMBOS * LICZBA_SKOKÓW + KOMBOS

gdzie KOMBOS oznacza liczbę pokonanych pięter w trakcie wykonywania kombosa.

Do wielkości premii należy również doliczyć standardowe punkty za pokonane piętra (10 punktów za każde piętro).

Wieża 1 - Stara Baszta
Stara Baszta jest jedną z trzech dostępnych wież w grze. Jest to wieża podstawowa, którą każdy otrzymuje za darmo na starcie. Wieża nie wyróżnia się niczym specjalnym - odległości między kolejnymi piętrami nie są duże. Maksymalnie za jednym razem można przeskoczyć cztery piętra. Im wyżej tym schodki stają się coraz mniejsze oraz są od siebie bardziej oddalone.

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_baszta1.jpg

Sterowanie
Spacja - skok
Lewa strzałka - ruch w lewo
Prawa strzałka - ruch w prawo
P - pauza gry

Wygląd pięter

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_1_1.jpg          Piętra od 1 do 99

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_1_2.jpg          Piętra od 101 do 199

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_1_3.jpg          Piętra od 201 do 299

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_1_4.jpg          Piętra od 301 do 399

Wieża 2 - Disco Baszta
Disco Baszta jest jedną z wież, do których dostęp możemy wykupić, tylko jeśli posiadamy odpowiednią ilość gwiazdek. Cena wieży to 1999 gwiazdek. Gra w tej wieży znacząco różni się od gry w Starej Baszcie. Najważniejszą różnicą jest to, że nasza postać nieustannie podskakuje - możemy tylko sterować nią na boki. Wielkość pięter jest natomiast większa, jednak uzyskanie dużego kombosa jest bardzo trudne a w zasadzie niewykonalne.

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_baszta2.jpg

Sterowanie
Lewa strzałka - ruch w lewo
Prawa strzałka - ruch w prawo
P - pauza gry

Wygląd pięter

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_2_1.jpg        Piętra od 1 do 99

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_2_2.jpg        Piętra od 101 do 199

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_2_3.jpg        Piętra od 201 do 299

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_2_4.jpg        Piętra od 301 do 399

Tajemna Baszta
Tajemna Baszta jest jedną z wież, do których dostęp możemy wykupić, tylko jeśli posiadamy odpowiednią ilość gwiazdek. Cena wieży to 1999 gwiazdek. Gra w te wieży różni się od gry w pozostałych wieżach. Przede wszystkim odległości pomiędzy piętrami są znacznie większe, co trzecie piętro to krokodyl, który porusza się od jednej do drugiej ściany (spowalniając lub przyszpieszając nasz ruch). Dodatkowo co cztery piętra z na ścianie zamontowana jest ściana na sprężynie, która wybija nas w górę na kilka pięter. Same piętra są znacznie większa, ponadto czas w grze płynie wolniej.

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_baszta3.jpg

Sterowanie
Spacja - skok
Lewa strzałka - ruch w lewo
Prawa strzałka - ruch w prawo
P - pauza gry

Wygląd pięter

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_3_1.jpg        Piętra od 1 do 99

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_3_2.jpg        Piętra od 101 do 199

Gwiazdki
Gwiazdki są wirtualną walutą w grze. Są one niezbędne do kupna nowej wieży, ubrania naszej postaci, bądź do zmiany jej wyglądu. Gwiazdki możemy zdobywać poprzez kupno ich lub uzyskanie jednego z trofeów.

Co to są gwiazdki?
Gwiazdki są wirtualną walutą w grze Icy Tower. Wyglądają jednak one jak złote monety. Dzięki zdobytym gwiazdkom możemy udać się do garderoby i ubrać naszą postać oraz zmienić jej wygląd fizyczny. Najważniejszą jednak funkcją gwiazdek jest możliwość uzyskania dostępu do innych wież. Na start otrzymujemy 1000http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg.

Jak zdobywać gwiazdki?
W Icy Towerze gwiazdki możemy zdobywać na kilka sposobów. Oto one:

- Podstawowym sposobem na zdobywania gwiazdek jest wygrywanie w grze trofeów.
- Kolejnym sposobem na zdobywanie gwiazdek jest ich kupno poprzez płatność €urogąbkami. Koszt zakupu podany jest poniżej:

Ilość gwiazdek    Cena w €urogąbkach
500http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg                       40 €urogąbek
1000http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg               80 €urogąbek
2500http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg               200 €urogąbek
6000http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg               400 €urogąbek
10000http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg               570 €urogąbek

Co to są trofea?
Trofea są formą nagradzania nas za szczególne osiągnięcia w grze. Większość trofeów posiada trzy poziomy - złoty, srebrny, brązowy. Za uzyskanie złotego trofeum zdobywany 200http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg , za srebrne 100http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg , za brązowe 50http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg . Aby sprawdzić aktualny stan naszych zdobyczy wystarczy w menu gry wybrać "Pokój trofeów". W Icy Towerze jest łącznie kilkanaście treofeów do zdobycia. Zostały one opisane w tabeli poniżej:

http://img32.imageshack.us/img32/9254/tabt.png

Pojedynki
Oprócz zwykłych zmagań w grze ze wszystkimi znajomymi o miejsce w rankingu Icy Tower daje nam możliwość wyzwania na pojedynek jednego ze znajomych, którzy dodali Icy Towera do swoich gier. Aby wyzwać znajomego należy wybrać "Pojedynek" w menu głównym gry. Teraz musisz wybrać znajomego, którego wyzywasz na pojedynek. Możesz również wybrać wieżę, w której stoczycie bój - do wyboru masz wszystkie wieże, do których masz dostęp w normalnym trybie gry.

http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_pojedynek.jpg

Po wybraniu przeciwnika i wieży Twoim zdaniem jest rozegranie jednej partii gry - pamietaj, że w Pojedynkach nie liczy się ilość punktów, które uzyskasz, tylko liczba pięter, które osiągniesz, zatem nie warto jest ryzykować robiąc kombosy. Po wykonaniu partii Twój przeciwnik przy najbliższym zalogowaniu się do gry otrzyma wiadomość, że ma pojedynek do rozegrania. Gdy znajomy rozegra swoją partię, będziesz mógł obejrzeć w swoim panelu powtórkę pojedynku. Zobaczysz również rezultat starcia.

Pamiętaj, że rozgrywanie pojedynków jest dla Ciebie opłacalne, ponieważ za odpowiednią ilość wygranych pojedynków zgarniasz trofeum!

Garderoba
W Icy Towerze nasza postać nie musi wyglądać jak postacie naszych znajomych. Do tego właśnie celu została stworzona garderoba, w której możemy całkowicie odmienić naszego bohatera. Do wyboru mamy bardzo dużo różnych elementów całego ciała oraz ubrania. Podstawowe elementy są darmowe, natomiast niektóre z nich są płatne. Ceny są bardzo różne i mogą sięgać od 50 do 5000 gwiazdek. Tak więc możemy wyróżnić naszego bohatera nie zużywając do tego ogromnej ilości gwiazdek, jeśli jednak mamy ochotę, aby bohater wyglądał naprawdę dobrze - będziemy musieli zużyć znacznie więcej gwiazdek.

Elementy, które możemy zmieniać w naszym bohaterze
- Płeć (całkowicie darmowe)
- Kolor włosów
- Karnacja
- Fryzura
- Nos i usta
- Makijaż i broda
- Koszula
- Spodnie
- Buty
- Nakrycie głowy
Wyobraźmy sobie jednak, że chcemy ubrać naszego bohatera w jak najdroższe rzeczy oraz wybrać mu najdroższe cechy wyglądu. Sprawdźmy, ile będzie nas to kosztowało.

Niebieskie włosy     500http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg
Karnacja kosmity     1000http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg
Afro                     5000http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg
Czerwone usta     250http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg
Wąsy sumiaste     250http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg
Bluza Harolda     5000http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg
Spodnie Harolda     1000http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg
Stopy robota     300http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg
Czapka Harolda     5000http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg
RAZEM             18300 http://icytower.poradniknk.pl/images/icy_gwiazdka.jpg

Imponująca liczba, czyż nie? ;-)

Strategie gry
Icy Tower umożliwia Ci rywalizowanie ze znajomymi na kilka różnych sposobów w kilku różnych wieżach. W zależności od tego należy przyjąć dobrą taktykę, aby móc uzyskać jak najlepszy rezultat. Oczywiście każdy może mieć własną stategie, która daje mu najlepsze wyniki. Niemniej jednak poniżej prezentujemy nasze podejście do gry w Icy Tower, które możecie przyjąć jako wskazówkę.

Gra w Starej Baszcie
Stara Baszta charakteryzuje się małą odległością między kolejnymi piętrami oraz tym, że im wyżej, tym stopnie stają się coraz mniejsze. Biorąc te fakty pod uwagę sugerujemy grać w następujący sposób - na początku gry (do około 200 piętra) należy starać uzyskiwać jak najwyższe kombosy, później, gdy piętra stają się mniejsze polecamy skakać z piętra na piętro, unikając kombosów, podczas których ryzykujemy upadek. Zwróćmy uwagę, że na początku uzyskany kombos rzędu 150 pięter daje nam premię rzędu około 7500 punktów.

Gra w Disco Baszcie
W Disco Baszcie bardzo ciężko jest uzyskać jakikolwiek kombos, toteż polecamy grać, skacząc po jednym piętrze. W zasadzie do około 200 piętra nie ma żadnych problemów. Dopiero później stopnie stają się mniejsze i mają bardziej nieregularne umieszczenie.

Gra w Tajemniej Baszcie
Tajemna Baszta wyróżnia się tym, że odległości między piętrami są spore oraz występują w niej ruchome elementy i umieszczone na ścianach katapulty. Zdecydowanie polecamy wykonywanie jak najwyższych kombosów przez całą grę. Powinno unikać się katapult, które są umieszczone na ścianie, ponieważ często odbicie powoduje nie trafienie w piętro i przegraną - najlepiej używać ich tylko w sytuacjach awaryjnych.

Gra w pojedynku
Podczas gry w pojedynku z innym graczem musimy pamiętać, że nie liczą się dla nas uzyskane punkty oraz kombosy, jedyną rzeczą decydującą o wygranej jest osiągnięte przez nas piętro. Najrozważniej w takim przypadku jest ostrożne granie, które przede wszystkim wiąże się z unikaniem kombosów, które stwarzają niepotrzebne niebezpieczeństwo upadku.


http://img192.imageshack.us/img192/2808/combatda.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kaliskiemtg.pun.pl www.gramy.pun.pl www.lunarvampire.pun.pl www.rpgnaruto.pun.pl www.7ds.pun.pl