GeGo - 2011-08-11 12:31:52

http://img855.imageshack.us/img855/2959/zainstaluj320x240.jpg //edytowane przez Mariox

Gra "Łowisko (Gone Fishing)" to nie tylko spokojne miejsce na ryby, ale również starcia, zawody i rywalizacja o największy połów. Jest tu także miejsce dla prawdziwych wędkarzy, którzy mogą gromadzić i wybierać własne wędki ze sklepu oraz wędkować w otoczeniu wspaniałych widoków oraz prawdziwych odgłosów natury!

Łowisko to wymarzona gra dla wszystkich miłośników wędkowania! Woda to nie tylko miejsce dla ryb, ale również arena starć, zawodów i rywalizacji o największy połów. Wybitni zawodnicy codziennie gromadzą się, wybierają własne wędki i łowią w otoczeniu wspaniałych widoków oraz prawdziwych odgłosów natury! Gra niedawno została zaktualizowana. Jeśli uruchomicie aplikację, czekają Was nowe ryby oraz dekoracje.

Na czym polega łowienie ryb?
Aby złowić rybę należy doprowadzić wskaźnik z prawej strony linijki na lewą.

Jak to się robi

Zarzucanie
Klikamy w guziol na ekranie, albo naciskamy spację.
Branie
Przy spławikowaniu oczywiście zanurza się spławik, przy spinningowaniu napręża się żyłka, a na nieco lepszych spinningach dochodzi drganie szczytówki. Początkowo branie trwa dość długo, po kilka uderzeń, ale w późniejszych etapach najczęściej jest to pojedyncze uderzenie.
Wskaźnik (pasek) brania ryby
Gdy trzymamy spację to pasek nam rośnie w prawo, a jak zwolnimy to opada w lewo.
Zacinanie
Ponownie klikamy w guziol, albo naciskamy spację. Zaleca się zawsze nastawiać na dużą rybę i przy każdym braniu zacinać kilkukrotnie szybko naciskając spację, bo jak faktycznie weźmie ta duża to w mgnieniu oka wskaźnik skoczy w prawo. Jeżeli naciśniemy i nie zwolnimy spacji, to przeciągniemy rybę i się zerwie (prawdopodobnie razem z błystką w przypadku spinningu).
"Samozacinanie"
Po zarzuceniu nie czekamy na branie, tylko od razu naciskamy spację i ściągamy żyłkę, a ryba zacina się w trakcie ściągania. Najlepiej robić to identycznie jak byśmy łowili duża rybę, czyli klepiąc spację :) Metoda zalecana jest przy łowieniu dużych ryb, których branie to pojedyncze uderzenie. Nie przegapimy w ten sposób żadnego.

"... do łowienia ryb o wadze do ..."
Każdy element zestawu posiada ten parametr w opisie, a mówi on o tym o jakiej wadze ryby można za pomocą niego łowić. Ma on jednak różny wpływ na poszczególne elementy:
wędka - łatwość wyciągania ryby, czyli to jak szybko skacze wskaźnik
żyłka i haczyk - zrywanie się ryb, gdy weźmie za duża

Wpływ jaki na łowienie mają poszczególne elementy zestawu
Wędka
Od niej zależy jak szybko przesuwa się wskaźnik brania ryby. Im lepsza tym wolniej, przez co łatwiej opanować branie. Wybór między wędką spławikową a spinningiem opisałem w dalszej części.

Żyłka
Gdy weźmie ryba większa od wytrzymałości żyłki to tracimy ją wraz z haczykiem i przynętą lub błystką (czasami te rzeczy pozostają ale to chyba błąd gry). Im mocniejsza tym lepiej.
Niektórzy kombinują aby żyłka nie była za mocna, bo ryby nie biorą. To nie prawda, to zależy od haczyka lub błystki.

Haczyk/Błystka
Wytrzymałość określona jest tu w widełkach od XX kg do XX kg. Nie będą brały ryby poniżej dolnej granicy i powyżej 2x górnej. Wybór tego elementu determinuje ilość brań. Im wyższe parametry sprzętu tym mniej brań, bo większe ryby biorą rzadziej. Jeżeli weźmiemy największy haczyk lub błystkę, to ograniczymy branie ryb małych, które biorą często.

Przynęta
Każda ryba inaczej bierze na różne przynęty. Choć nie do końca jest tak jak podczas prawdziwego wędkowania, to jednak tendencje są utrzymane. Ryby roślinożerne i w grze lepiej biorą na przynęty roślinne, a drapieżniki są raczej mięsożerne.

Zanęta
Ryby lepiej biorą po jej zastosowaniu. Po użyciu znika z plecaka i pojawia się w ikonce na łowisku. Działa tylko na łowisku, na którym aktualnie się znajdujemy. Każda zanęta ma określony czas działania. Oczywiście należy użyć też odpowiedniej przynęty aby osiągnąć efekt.

Kołowrotek
Kupujemy tylko do zestawu spinningowego. Nie udowodniono wpływu jakości kołowrotka na pomoc przy łowieniu. Łowimy na najtańszy, chyba że już nie mamy na co wydawać srebrników.

Jakie wędki kupować?
Podarki od znajomych na początku są lepsze niż sami możemy kupić. Wśród nich już od 1 poziomu można wysyłać sprzęt dostępny w sklepie dopiero na poziomie 6-7. Oto te prezenty:

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/wedka_gift.jpghttp://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/zylka6.jpghttp://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/hak7.jpg

Jeżeli jednak nie ma kto nam pomóc to kupujemy to co w sklepie:

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/wedka1.jpghttp://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/zylka1.jpghttp://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/hak1.jpg

Na poziomie 3-4 możemy już wymienić sprzęt na:

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/wedka3.jpghttp://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/zylka4.jpghttp://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/hak3.jpg

Jak widać prezenty dają niesamowitego kopa na starcie :)
Wędka wystarczy jedna, ale żyłki i haczyki będą się zrywały więc im więcej znajomych nas obdaruje tym lepiej. Codziennie można wysłać 3 darmowe przedmioty, nie jest więc źle.

Dalej już nie ma lekko, musimy zarobić i kupić sobie kolejny sprzęt:

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w6.jpg Kupić Innej opcji nie ma :)

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w8s.jpg Nie Kupować Do spinningu trzeba dokupić kołowrotek. Gdy dodamy 6,6tys za kołowrotek do 22tys za spinning to mamy prawie na wędkę z poziomu 10. Spinning jest do ryb 5kg a spławikowa do 9kg. Wybór prosty.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w10.jpg Kupić Nie można męczyć się już dłużej łowiąc wędką do 3kg.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w12s.jpg Nie Kupować Ta wędka jest lepsza od poprzedniej o 6kg, a kosztuje sporo. Nie mamy zbyt wiele pieniędzy aby nimi szastać. Na kolejną wędkę jakoś dozbieramy.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w14.jpg Kupić No ta jest już lepsza o 16kg od tej co mamy.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w16s.jpg Można Kupić Pozwoli łatwiej ściągać małe pstrągi i szczupaki, jeżeli ktoś ma parcie na rekord, kosztem dłuższego zbierania na spinning za 1mln to może kupić.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w18.jpg Nie Kupować Wydaje się dobrym zakupem. Ale za 200tys więcej mamy sprzęt który jest do ryb 80kg. Pomijamy.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w20s.jpg Kupić Kosztuje połowę mniej niż wędka na spławik.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w20.jpg Nie Kupować Strata pieniędzy. Ryby wyciąga się takie same duże jak na powyższym spinningu.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w22.jpg Nie Kupować 2mln tańszy i 20kg lepszy jest kolejny spinning

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w24s.jpg Kupić Ten spinning jest już bardzo dobry i bardzo tani w porównaniu z kolejną wędką, a właściwości takie same. Gra rusza z kopyta, na tę wędkę łowimy już największe ryby. Zarabianie pieniędzy idzie błyskawicznie.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w24.jpg Można Kupić Jak już nie ma na co wydawać pieniędzy, bo mamy już spinning do 150kg. Można ją kupić np do zabawy w wyciąganie ryb, które nie biorą na spinning.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w28s.jpg Kupić Na spinning jest mniej brań, ale dla tego że nie bierze drobnica (oczywiście przy dużej błystce), za to jak nie bierze,
to po 5-7s zarzucamy jeszcze raz. Polecam od razu po spinningu do 120kg, bo to najbardziej wytrzymała wędka dostępna za srebrne monety.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w30.jpg ? Nie znam opinii

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/w30s.jpg ? Nie znam opinii

Jak już wspomniałem do spinningu trzeba dokupić kołowrotek. Polecam najtańszy, bo nie zauważyłem żadnej różnicy między nim a lepszym. Może to niedociągnięcie naszej wersji gry więc jak się coś zmieni, to i ja zmienię tę wskazówkę.

Co, na co i gdzie łowić?
Pierwsze kroki
Na początku łapiemy tę drobnicę, która bierze na chlebuś.

Sezon Okoniowy
Później przerzucamy się na Okonie. Jednak uwaga, jeżeli nie mamy pod dostatkiem żyłek i haczyków od znajomych, to decyzja o rozpoczęciu połowu Okoni może nas zbyt drogo kosztować. Ważą do 3-4kg, a wersja rekordowa 6-8kg i rwą sprzęt dość często. Bezpieczne łowienie tej ryby zaczyna się dopiero od poziomu 13 kiedy to każdy element zestawu wytrzyma Okonia.
Biorą na każdym łowisku oprócz 2 pierwszych. Przynęta to Rybka, albo lepiej Pijawka, bo mniej innych ryb na nią bierze.

Wreszcie coś większego
Kiedy uzbieramy 200tys na Wędkę na Karpia możemy nadal łowić okonie, albo zacząć łowić Szczupaki, Pstrągi i Sumy. I znów jak przy okoniach początkowo będą nam rwały żyłkę i haczyk, a z każdym poziomem będą dostępne co raz to wytrzymalsze elementy zestawu.
Niby Węgorz jest najdroższy ale za to mały, przeciętnie do 5kg i bierze 1/20 rzutów. Tołpyga rekordowa jest też droga i do tego duża, ale bierze jeszcze słabiej bo 1/50. Dla tego łowimy raczej tylko na Dużą Przynętę.

Robienie kasy
Łowimy ciągle te trzy ryby aż uzbieramy na najlepszą wędkę aby móc łowić Jesiotry i inne wielkie ryby, które są wprowadzane okresowo. Po drodze należy wymienić wędki tak jak opisałem w punkcie 3.

Porządny rekord
Gdy już się dorobimy 4mln zaczynamy łowić większe ryby, nawet ponad 100kg. Żeby jednak trafić do rankingu na NK potrzebujemy spinningu za 10mln. Dość szybko na niego zarobimy spinningiem do 120kg. Oboma wędkami możemy łowić już większość ryb.

Jak spinningować?
Kompletny zestaw:

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/spinning28.jpghttp://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/kolowrotek24.jpghttp://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/zylka28.jpghttp://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/blystka22.jpg

Jest kila różnic między spławikowaniem i spinningowaniem:

- rozpoznanie brania
       Na lepszych spinningach będzie drgała szczytówka, ale na tych początkowych branie to jedynie naprężenie żyłki.
- przeciągnięcie ryby
       Po przeciągnięciu wskaźnika połowu w prawo bardzo ryzykujemy utratą błystki. Za to nie zdarza się zerwanie jej po środku paska.
- czas na branie
       Na spławik można czekać na branie do minuty, a na spinning napis "Nie bierze!" pojawia się po 20s. W praktyce rzucamy co 5-7s jeżeli nie bierze. Po tym czasie ryby raczej już nie wezmą.
- "Ryba zjadła przynętę"
       Na spinningu nie ma przynęty więc nic podobnego nam nie grozi.
       Ściąganie żyłki można zacząć od razu po zarzuceniu, licząc na "samozacięcie" ryby.

Nieco inaczej łowi się na pierwsze spinningi i troszkę inaczej na te najlepsze.

a. Spinningi do 80kg i słabsze

Zacinanie
Jesteśmy na dorobku więc uważamy na sprzęt, warto nauczyć się puszczać za duże ryby, aby uniknąć zerwania błystki.  Ja po zacięciu puszczam spację na ok 0,5-1s. Jeżeli w tak krótkim czasie ryba ucieknie to znaczy że była na tyle duża że zerwanie błystki było by niemal pewne.

Jakie błystki kupować
Mimo największych starań co jakiś czas weźmie tak duża ryba, że nam tę błystkę zerwie. Dla tego polecam kupowanie niedrogich błystek. Jeżeli na wędce do 80 kg przeciętnie łowię ryby 30-40 kg, to wystarczy mi błystka 32 kg. Na nią sumy 50kg też da się wyciągnąć, a jak weźmie ryba ok 100kg to i tak mam po sprzęcie. Dla tego mniej boli wydatek 30tys na wspomnianą błystkę niż 70kg na najlepszą.
Jeżeli jeszcze nie masz wprawy to kup nawet błystkę tę do 24kg za 7,5tys. Złowisz dużo drobnicy, ale dochodząc do wprawy nie zbankrutujesz.

b. Spinningi do 120kg i lepsze

"Samozacinanie" (omówione w pt.1)
Przy łowieniu tą metodą "samozacinanie"  jest wręcz koniecznością. Pomaga to nie przegapić brania, bo często zdarzają się pojedyncze uderzenia ryby, na które możemy nie zdążyć zareagować.

Jakie błystki kupować
Na ogół najlepsze jakie są. Dopasowujemy je do swoich umiejętności i ryb okresowych, bo czasami różnie biorą na poszczególne błystki. Już nie musimy się martwić o zerwanie, bo odrabiamy je kilkoma rybami, a jednak na większą błystkę ryby duże biorą częściej niż na mniejszą. A o to nam chodzi, o rekord, bo już się nie dorabiamy.

Spławikowanie czy spinning?
Obie metody są dobre. Wędki dobieramy oceniając ich możliwości. Na początku nie opłaca się przesiadać na spinning, bo stosunek ich możliwości do ceny popycha nas do zakupu wędek spławikowych. Otrzymujemy też przynęty z zestawów bonusowych i podarunkowych, przez co nie wydajemy na wędkowanie.
Jednak sytuacja się zmienia na poziomie 20, kiedy to na spinning musimy wydać 1mln a na spławik 2x więcej, a możliwości wędek są takie same. Zakup przynęty czy błystki to już nie taki problem. Teraz spinningowanie staje się o wiele lepsze. Po opanowaniu tej metody okazuje się, że zarabiamy sporo szybciej niż na spławik. Między innymi dla tego, że brania mamy albo do 7s albo wcale, przez co zarzucamy częściej i częściej te brania mamy.
W końcowej fazie gry, gdy chcemy bić rekordy, okazuje się że ryby biorą lepiej na Żywca, wracamy więc do spławikowania wędką za 10mln.
Już mamy błystki na największe ryby i obecnie łatwiej pobić rekord na spinning za 10mln, bo jest do 150kg.
Pominąłem wędki za drimmy.

Jak używać sieci?

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/siec01.JPG

Aby założyć sieć klikamy w ikonkę sieci i otwiera nam się okno jak na obrazku wyżej. Wybieramy sieć, która zostanie założona na łowisku na którym aktualnie jesteśmy. Aby ją wybrać naciskamy przycisk "Zastosuj".
Na obrazku niżej pokazałem zestawienie założonych sieci. Aby otworzyć to okno klikamy ikonkę Sieci pod napisem PLECAK, a następnie zakładkę "Ustaw sieci". Pokazane jest tu gdzie mamy założone sieci i czas pozostały do ich wyciągnięcia.

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/siec02.JPG

Na każdym łowisku może być założona jedna sieć. Gdy upłynie czas od założenia do wyciągnięcia (6 lub 24 godz), to liczone są kolejne 2 godziny na wyciągnięcie sieci (3 dla sieci zakładanej na 24 godz).

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/siec03.JPG

Gdy klikniemy w ikonkę sieci, zatwierdzimy chęć jej ściągnięcia to otworzy nam się okienko z połowem:

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/siec04.JPG

Wyłowione ryby trafiają do plecaka i są traktowane jak pozostałe, zaliczane są więc rekordy ryby. Niestety śmieci też łapiemy. Po wyciągnięciu sieć wraca do plecaka.

Skąd się bierze dynamit i jak się go używa?
Dynamit dostajemy wraz z Zestawami Bonusowymi za piąty dzień logowania (nie za każdym razem). Nie otrzymujemy żadnej informacji o tym, musimy po prostu sprawdzić zakładkę z sieciami:

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/dynamit.jpg

Tak jak sieci dynamity wyławiają ryby do różnych wielkości wagi:

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/dynamity.jpg

Dynamit jest o tyle lepszy od sieci, że po użyciu nie czekamy na połów.
Gdy naciśniemy przycisk zastosuj, to wyskoczy nam okienko z połowem od razu:

http://www.citygangs.pl/obrazki/lowisko/sprzet/dynamit_polow.jpg

Zestaw Podarunkowy
Obecnie na nowym koncie, na którym mam poziom 16, bezproblemowo otrzymuję przynęty z tego zestawu. Ale na koncie głównym dostawałem do poziomu 10, a po przekroczeniu nie udało się ani razu mimo wielu prób. Za każdym razem oczywiście otrzymywałem komunikat "Operacja zakończona sukcesem", tyle że plecak był pusty. Tak samo miała moja żona. Być może ma to jakiś związek z tym że od 10 poziomu można wysyłać te zestawy, ale to nic właściwie nie zmienia :)
Możliwe że inni też tak mają, w każdym razie to tylko moje doświadczenia. Podsumowując zestaw nie działa poprawnie dla starych kont.

Zestaw Bonusowy
Jest do zdobycia wiele zestawów bonusowych za które dostajemy ciekawe nagrody.

Wyświetlanie połowów znajomych
Wyświetla nam komunikaty o tym że znajomy złowił:
- rybę powyżej 50% jego rekordu
- śmieci
- rarytas
- stworzenie

Nie pokazuje jedynie ryb mniejszych niż 50% rekordu znajomego.

Mam problem z grą, gdzie mam się zwrócić o pomoc?
http://nk.pl/#grupy/166483/forum - To pierwsze miejsce gdzie należy szukać pomocy.
http://support.i-jet-media.com/ - Tu są instrukcje bezpośrednio od dystrybutora gry.

www.arsbellum.pun.pl www.7ds.pun.pl www.rpgnaruto.pun.pl www.lunarvampire.pun.pl www.kaliskiemtg.pun.pl